×
ÚVOD NAŠE SLUŽBY - WEBOVÉ STRÁNKY - E-SHOPY - SYSTÉMY NA MÍRU - REKLAMA/MARKETING - NASTARTOVÁNÍ BYZNYSU - COPYWRITING REALIZACE NOVINKY KONTAKTY


JSME NA INSTAGRAMU JSME NA FACEBOOKU

Co je to SEO a proč jej nesmíte přehlížet?#co #je #to #seo
#optimalizace #zawebuj
#jak #funguje #seo

V tomto článku se dozvíte, co je to SEO optimalizace a proč byste ji rozhodně neměli přehlížet.

SEO, jinak řečeno optimalizace pro vyhledávače, je metoda, díky které můžete do značné míry ovlivňovat, jak dobře se bude váš web pohybovat ve vyhledávání. Díky správné a co nejlepší SEO optimalizaci zpravidla získáváte organickou návštěvnost.

Co je organická návštěvnost?

Organická návštěvnost je neplacená návštěvnost webu z vyhledávačů. Tento typ návštěv přichází na web kliknutím na přirozený a neplacený výsledek vyhledávání ve vyhledávači.

V praxi to znamená, že například vyhledáte "Tvorba webových stránek Praha", zobrazí se Vám výsledky vyhledávání, Vy kliknete na jeden z odkazů, který se Vám líbí nejvíce a tím se stáváte organickým návštěvníkem webu, na který jste se dostali z vyhledávání.První příčky ve vyhledávání

Na úplně prvních příčkách ve vyhledávání jsou PPC reklamy a hned poté jsou klasické výsledky vyhledávání, čím lepší SEO optimalizaci webu máte, tím více nahoře Váš web může být.

Díky SEO můžete získat velmi užitečnou návštěvnost a pokud je web správně postavený, tak tím můžete získat i spoustu zákazníků, aniž byste museli platit za reklamy.

Zajímavým příkladem může být například článek, kde popisujete aktuální trendy webových stránek, návštěvník se proklikne na článek, přečte si jej a na konci článku je výzva k akci. Výzvou k akci může být odběr novinek, díky kterému získáte kontakt, nebo návštěvníka rovnou pobídnete, aby vás kontaktoval. Vy mu pak následně můžete nabídnout a prodat své služby díky přímé nabídce nebo následně díky emailovém marketingu.


SEO není skvělé ze dne na den

Je důležité vědět, že správná SEO optimalizace netrvá jeden den a nemůžete být během pár úprav webu hned na prvních pozicích. Pokud máte nový web, například specializující se na kuchyně a chcete, aby se Váš web zobrazoval hned na prvních pozicích, když někdo zadá klíčové slovo "Kuchyně Praha", musíte být trpěliví.
SEO Optimalizace je běh na delší trať a je potřeba neustále analyzovat nejen Váš web, ale také to, co lidé vyhledávají a snažit se web upravovat a optimalizovat ruku v ruce s tím, co se momentálně vyhledává.


Nejste první? Nevěšte hlavu!

Investovali jste do nákladných úprav kvůli zlepšení SEO optimalizace webu a stále nejste první? Nevěšte hlavu, neznamená to nutně, že je váš web špatně optimalizován. Dost často se stává, že je příliš velká konkurence, nemůžete se zobrazovat všem, musíte se soustředit pouze na předem danou část návštěv a podle toho web optimalizovat.

Uděláme SEO analýzu Vašeho webu ZDARMA

Nejste si jisti, jak si v SEO optimalizaci stojí Váš web? Napiše nám a uděláme analýzu Vašeho webu ZDARMA a navrhneme postupy pro zlepšení Vašich pozic ve vyhledávání.


Sdílejte článek:

7 let zkušeností 88 dokončených projektů desetitisíce hodin vývoje

zawebuj - webové stránky, e-shopy, systémy na míru